NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Калейдоскоп Цигуларката Сойонг Юн с концерт у нас
3920
Калейдоскоп

Цигуларката Сойонг Юн с концерт у нас

Цигуларката Сойонг Юн свири в зала „България“ на 24 октомври, съобщават от Софийската филхармония. Тя ще представи Концерт за цигулка и оркестър №1 от Сергей Прокофиев. Диригент на вечерта е Йи-Чен Лин. В програмата са включени още Симфонични танци от Сергей Рахманинов и Симфония №31 от Моцарт

| 21 Октомври 2024, 17:27 ч.
Цигуларката Сойонг Юн с концерт у нас
Цигуларката Сойонг Юн с концерт у нас
Снимка © Софийска филхармония

Цигуларката Сойонг Юн свири в зала „България“ на 24 октомври, съобщават от Софийската филхармония.

Изложба "Модата на Българското средновековие" ще бъде открита утре в Историческия музей в Оряхово, каза директорът Евгения Найденова. Експозицията е по проект на музея, финансиран от Обществен дарителски фонд "Участвам-дарявам-променям"- Оряхово и в нея са включени две ушити реплики на средновековни мъжки и женски костюми. Техен автор е д-р Калина Атанасова.

Мъжкият костюм е по запазен стенопис на неизвестен болярин от църквата в с. Станичене (1331-1332). Женската дреха е реплика на облеклото на болярска дъщеря, чийто портрет е запазен в стенопис в църквата при с. Долна Каменица (1323-1330 г.).

Директорът обясни, че посетителите ще могат да разгледат и десет табла със средновековни костюми на различни представители на българското общество от времето на Второто българско царство, също предоставени от д-р Атанасова. Те показват запазени средновековни стенописи

„Око“ представя програмата на българското си издание. Международният фестивал на етнографското кино ще се проведе от 8 до 15 ноември в София, съобщават организаторите.

Тази година екипът е подготвил над 100 заглавия от 61 държави. От тях 53 филма са украински, създадени в копродукция или от украински режисьори, които ще имат премиерни прожекции в България.

Ще бъдат показани 88 филма в четири конкурсни секции. Под името „Нашето око“ ще има два национални  конкурса – за пълнометражен и за късометражен филм, и Oko Global – два международни конкурса за пълнометражен филм и за късометражен филм. „Важно е да се отбележи, че международният конкурс за късометражен филм вече се състоя по време на кинофестивалното издание в Болград, Украйна, (от 8 до 15 септември),

Малко повече от година след излизането на филма му "Убийците на цветната луна", Мартин Скорсезе се завръща с документална поредица, озаглавена "Светците", и вече мисли за следващия си проект, предаде Асошиейтед прес. 

Скорсезе разказва, че като дете, израснало в Малката Италия в Ню Йорк, се е вглеждал във фигурите, които е виждал около старата катедрала "Свети Патрик" и си е задавал въпросите: Кои са тези хора? Какво е светец? Светците били ли са хора?

Режисьорът от десетилетия обмисля проект, посветен на светците. Сега той най-накрая го реализира в "Мартин Скорсезе представя: Светците" - поредица от осем части, която дебютира в неделя по Фокс Нейшън, стрийминг услугата на Фокс Нюз.

Всеки от едночасовите епизоди, написани от Кент Джоунс и режисирани от Мати Лешем и Елизабет Чомко, разказват за един светец: Жана д`Арк, Франциск от Асизи, Йоан Кръстител, Том

Бет Харт, наричана „музикалното чудо Бет”, „преродената Джанис Джоплин” и „огнената кралица на блус и рок музиката“, идва отново в България на 24 юли 2025 г., съобщават организаторите от „БГ саунд стейдж“.

Концертът ще бъде на същото място, на което певицата гостува и през август 2021 г. – стадион „Юнак“.

„Това е една истинска история“, разказва Бет Харт за заглавната песен от новия си албум. По думите й You still got me e албум за истинските неща в живота, за любовта, за доверието, за упованието в хората, които обичаме, и които ни обичат.

Първото парче Savior With A Razor е изпълнено със Слаш от Guns N’ Roses, продължава с класическия блус Suga N My Bowl &ndash

Изложбата „Златен житен клас“ на Евелина Вълчанова ще бъде представена на 21 ноември в столичното пространство Re Club Gallery. Експозицията може да бъде разгледана до 19 декември и е курирана от Даниела Шишманова, съобщават организаторите.

„Забележително е творческото кредо на художничката и използването на златото като метафора на най-ценното в живота ни. Като древен символ, носещ в себе си мъдростта на вековете. Древен символ на дълбоката духовна връзка между земното и божественото, на важността на корените ни и значимостта на личния ни избор. Индивидуалния, професионален подход на Евелина - релефни структури и колоритни решения увеличават силата на тези послания“, казват от екипа.

Евелина Вълчанова е родена в София, 1988 г. През 2006 г. завършва НУИИ „Илия Петров“ със специалност „Живопис“ под ръководството н

Тя ще представи Концерт за цигулка и оркестър №1 от Сергей Прокофиев. Диригент на вечерта е Йи-Чен Лин. В програмата са включени още Симфонични танци от Сергей Рахманинов и Симфония №31 от Моцарт.

Престижното музикално списание Gramophone определя изпълненията на Сойонг Юн като „прецизни и изключително дисциплинирани“, а критиците на The Guardian заявяват, че „нейното техническо съвършенство винаги е поставено в услуга на музиката“.

Свири на цигулка на Джовани Батиста Гуаданини, изработена в Торино през 1773 г.

Сойонг Юн е родена на 28 октомври 1984 г. в Сеул. Носителка е на награди от конкурсите „Йехуди Менухин“ (I награда), „Хенрик Виенявски“ (I награда) и сребърен медал от цигулковия конкурс в Индианаполис. Свирила като солист с Чешкия национален симфоничен оркестър, Пражката филхармония, Симфоничния оркестър на Билбао, Камерната филхармония – Бремен, оркестър „Елбфилхармони“ на Северно германското радио, Руския национален оркестър, Кралския филхармоничен оркестър, Камерния оркестър на Женева, Националния оркестър на Белгия, Симфоничния оркестър на Полското национално радио, Симфоничните оркестри на Берн и Трондхайм, оркестър „Солистите на Трондхайм“ и Камерния оркестър на Цюрих.

Базирана между Барселона и Сеул, Сойонг Юн учи в Националния университет по изкуствата в Южна Корея, в Кьолнския университет за музика и танци при Захар Брон и в Цюрихския университет по изкуствата.

Започна тазгодишното издание на фестивала Open Buzludzha, който за четвърти пореден път събира гости от страната и чужбина в подножието на връх Бузлуджа. Организатори са фондация “Проект Бузлуджа”, а каузата на фестивала е опазването и социализирането на сградата на бившия Дом-паметник на Българската комунистическа партия.

Тази сграда представлява огромен потенциал не само за региона, но и за цялата страна. Според нас може да бъде основна дестинация за България и може да развива както туризма, така и образованието, както културата, така и региона, каза по време на откриването основателя на фондацията арх. Дора Иванова. Убедени сме в това, тази сграда може да даде много, ако и позволим, посочи тя и отбеляза, че събитието събира обществена подкрепа и желание, защото от желанието зависи сградата на монумента да се опазва. Тя каза, че всеки посетител ще има възможност да научи пов

Симфоничният оркестър на БНР започва концерти с българска музика. Събитията ще са в първо студио на радиото,  първото е на 13 ноември, съобщават от БНР.

„Заливът Дромос“ от Ценко Минкин, Концерт за цигулка и оркестър от Веселин Стоянов и сюита „Време разделно“ от Георги Генков ще звучат под палката на Любомир Денев-син. Солист ще е Стоимен Пеев.

Симфоничната притча „Заливът Дромос“ от Ценко Минкин е създадена през юли 1997 г. по древна легенда, разказана на композитора от поета Христо Фотев: „В стари времена при залива Дромос живеели разбойници – наземни пирати. В бурно време те запалвали огромен огън – лъжлив фар, а подлъганите кораби се разбивали в крайбрежните скали. След бурята пиратите разделяли плячката и радостно та

Исторически обекти от България и чужбина оживяват в тематична изложба в Регионалната библиотека „Проф. Боян Пенев“ в Разград. Културната институция отбелязва Световния ден на туризма - 27  септември с тематична изложба, експонирана във фоайето на библиотеката. Във витрините са изложени материали от фонда на библиотеката, свързани с интересни туристически обекти в България и чужбина, съобщи главният библиотекар Мила Маринова. „Отделено е специално място на Разград и региона с древна и богата история, където в града и околностите могат да се видят исторически паметници от различни епохи - Римският град Абритус – там може да бъде усетен духа на Римската империя“, обясни Маринова. Тя посочи, че едно от най-посещаваните места в региона е историко-археологическият резерват „Сборяново“. Най-важният исторически паметник там е Свещарската гробница

Художникът Евгени Колев излага 21 живописни картини, рисувани през последните две години.

Откриването е на 24 октомври, съобщават от галерия „Астри“, домакин на изложбата до 15 ноември.

„За своите почти 70 години, Евгени Колев реализира десет самостоятелни изложби. И нито един творчески компромис. Към никого. Минавали са години – 8, 15, 5, 4 ..., преди да бъде извървян пътят и достигната онази лична, дълбоко терзаеща, но и мотивираща цел на художника, позволяваща му да изложи произведенията си пред очите ни. Тази десета изложба съдържа 21 картини, номерирани от художника и подредени в галерията, в хронологичен ред – така, както са били рисувани и извеждани в продължение на последните две години, в които ги е рисувал. Това за художника и за общия смисъл на изложбата е съществено“, коментира галер

Служебният министър на туризма Евтим Милошев откри международното изложение "Културен туризъм" във Велико Търново.

То се провежда за 19-и пореден път и в това издание ще се представят 10 държави и 30 български общини.

В приветствието си към присъстващите Милошев посочи, че туризмът е една изключително динамична и развиваща се част от икономиките на всички държави по света, но културния туризъм е нещо много специално. Той не е само търговска проява, а и преживяване, свързано с културно-историческото наследство, с цивилизационния потенциал на местата, които човек посещава.

Той подчерта, че Велико Търново неслучайно има статут на историческа и духовна столица на България. Според него градът, освен природните си дадености, има история и в един не толкова далечен ден той ще се сблъска със свръхтуризма като големите световни дестинации.

„Аз лично живях

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Дилиана Перфанов с първа самостоятелна изложба
Близо 20  картини представя в своята първа самостоятелна изложба 18-годишната Дилиана Перфанов във Велико Търново. В интервю дванайсетокласничката от Хуманитарната гимназия & ...
Виена отново е в ритъма на валса
Карнавалната традиция във Виена и до днес е жива. Всяка година в австрийската столица се провеждат повече от 450 бала, съобщи община Виена. Началото на балния сезон беше както вин ...
„Предстоящо откриване“ - театър на сенките 35 години след падането на Берлинската стена
Инсталацията „Предстоящо откриване“ е театър на сенките с горе-долу всичко, което се случва в нашите глави и в главите на много хора наоколо 35 години след падането на ...
Художникът Ясен Григоров представя „Последна изложба, преди да стана световноизвестен“
Художникът Ясен Григоров представя „Последна изложба, преди да стана световноизвестен“. Тя е подредена до 30 ноември в софийската галерия „Прегърни ме", съобщава ...
Изложба, посветена на Димитър Пешев е показана в Израел
130-годишнината от рождението на Димитър Пешев беше отбелязана в Музея на еврейския народ в Тел Авив, Израел, съобщи кюстендилският историк доц. д-р Ангел Джонев от Института за ис ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Дилиана Перфанов с първа самостоятелна изложба
Близо 20  картини представя в своята първа самостоятелна изложба 18-годишната Дилиана Перфанов във Велико Търново. В интервю дванайсетокласничката от Хуманитарната гимназия & ...
Портрет на Артюр Рембо, нарисуван от Пол Верлен, ще бъде продаден на търг
Портрет на поета Артюр Рембо, нарисуван от неговия любовник Пол Верлен на неизвестна дата, ще бъде продаден на търг в Париж на 2 декември, предаде АФП. Първоначалната оценка на тв ...
В Кюстендилският театър ще представят пиеса, която не е поставяна в България
Сатиричната комедия „Астория“ от Юра Зойфер, ще гостува в Общински драматичен театър Кюстендил, съобщават трупата. Пиесата се поставя за първи път в България и разглежд ...
Виена отново е в ритъма на валса
Карнавалната традиция във Виена и до днес е жива. Всяка година в австрийската столица се провеждат повече от 450 бала, съобщи община Виена. Началото на балния сезон беше както вин ...
Мая Бежанска и Димитър Баненкин са гост-актьори в спектакъла „Тримата мускетари“ в Драматично-куклен театър „Васил Друмев“
Премиерата на спектакъла „Тримата мускетари“ ще се състои на 24 ноември в Драматично-куклен театър (ДКТ)„Васил Друмев“, обяви директорът на шуменския театър ...
Тикер в 23:00 ч.
Близо 20  картини представя в своята първа самостоятелна изложба 18-годишна ...
Начало Калейдоскоп
3920
Калейдоскоп

Цигуларката Сойонг Юн с концерт у нас

Цигуларката Сойонг Юн свири в зала „България“ на 24 октомври, съобщават от Софийската филхармония.Тя ще представи Концерт за цигулка и оркестър №1 от Сергей Прокофиев.

| 21 Октомври 2024, 17:27 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Цигуларката Сойонг Юн с концерт у нас
Цигуларката Сойонг Юн с концерт у нас
Снимка © Софийска филхармония

Цигуларката Сойонг Юн свири в зала „България“ на 24 октомври, съобщават от Софийската филхармония.

Тя ще представи Концерт за цигулка и оркестър №1 от Сергей Прокофиев. Диригент на вечерта е Йи-Чен Лин. В програмата са включени още Симфонични танци от Сергей Рахманинов и Симфония №31 от Моцарт.

Изложба "Модата на Българското средновековие" ще бъде открита утре в Историческия музей в Оряхово, каза директорът Евгения Найденова. Експозицията е по проект на музея, финансиран от Обществен дарителски фонд "Участвам-дарявам-променям"- Оряхово и в нея са включени две ушити реплики на средновековни мъжки и женски костюми. Техен автор е д-р Калина Атанасова.

Мъжкият костюм е по запазен стенопис на неизвестен болярин от църквата в с. Станичене (1331-1332). Женската дреха е реплика на облеклото на болярска дъщеря, чийто портрет е запазен в стенопис в църквата при с. Долна Каменица (1323-1330 г.).

Директорът обясни, че посетителите ще могат да разгледат и десет табла със средновековни костюми на различни представители на българското общество от времето на Второто българско царство, също предоставени от д-р Атанасова. Те показват запазени средновековни стенописи

„Око“ представя програмата на българското си издание. Международният фестивал на етнографското кино ще се проведе от 8 до 15 ноември в София, съобщават организаторите.

Тази година екипът е подготвил над 100 заглавия от 61 държави. От тях 53 филма са украински, създадени в копродукция или от украински режисьори, които ще имат премиерни прожекции в България.

Ще бъдат показани 88 филма в четири конкурсни секции. Под името „Нашето око“ ще има два национални  конкурса – за пълнометражен и за късометражен филм, и Oko Global – два международни конкурса за пълнометражен филм и за късометражен филм. „Важно е да се отбележи, че международният конкурс за късометражен филм вече се състоя по време на кинофестивалното издание в Болград, Украйна, (от 8 до 15 септември),

Малко повече от година след излизането на филма му "Убийците на цветната луна", Мартин Скорсезе се завръща с документална поредица, озаглавена "Светците", и вече мисли за следващия си проект, предаде Асошиейтед прес. 

Скорсезе разказва, че като дете, израснало в Малката Италия в Ню Йорк, се е вглеждал във фигурите, които е виждал около старата катедрала "Свети Патрик" и си е задавал въпросите: Кои са тези хора? Какво е светец? Светците били ли са хора?

Режисьорът от десетилетия обмисля проект, посветен на светците. Сега той най-накрая го реализира в "Мартин Скорсезе представя: Светците" - поредица от осем части, която дебютира в неделя по Фокс Нейшън, стрийминг услугата на Фокс Нюз.

Всеки от едночасовите епизоди, написани от Кент Джоунс и режисирани от Мати Лешем и Елизабет Чомко, разказват за един светец: Жана д`Арк, Франциск от Асизи, Йоан Кръстител, Том

Бет Харт, наричана „музикалното чудо Бет”, „преродената Джанис Джоплин” и „огнената кралица на блус и рок музиката“, идва отново в България на 24 юли 2025 г., съобщават организаторите от „БГ саунд стейдж“.

Концертът ще бъде на същото място, на което певицата гостува и през август 2021 г. – стадион „Юнак“.

„Това е една истинска история“, разказва Бет Харт за заглавната песен от новия си албум. По думите й You still got me e албум за истинските неща в живота, за любовта, за доверието, за упованието в хората, които обичаме, и които ни обичат.

Първото парче Savior With A Razor е изпълнено със Слаш от Guns N’ Roses, продължава с класическия блус Suga N My Bowl &ndash

Изложбата „Златен житен клас“ на Евелина Вълчанова ще бъде представена на 21 ноември в столичното пространство Re Club Gallery. Експозицията може да бъде разгледана до 19 декември и е курирана от Даниела Шишманова, съобщават организаторите.

„Забележително е творческото кредо на художничката и използването на златото като метафора на най-ценното в живота ни. Като древен символ, носещ в себе си мъдростта на вековете. Древен символ на дълбоката духовна връзка между земното и божественото, на важността на корените ни и значимостта на личния ни избор. Индивидуалния, професионален подход на Евелина - релефни структури и колоритни решения увеличават силата на тези послания“, казват от екипа.

Евелина Вълчанова е родена в София, 1988 г. През 2006 г. завършва НУИИ „Илия Петров“ със специалност „Живопис“ под ръководството н

Престижното музикално списание Gramophone определя изпълненията на Сойонг Юн като „прецизни и изключително дисциплинирани“, а критиците на The Guardian заявяват, че „нейното техническо съвършенство винаги е поставено в услуга на музиката“.

Свири на цигулка на Джовани Батиста Гуаданини, изработена в Торино през 1773 г.

Започна тазгодишното издание на фестивала Open Buzludzha, който за четвърти пореден път събира гости от страната и чужбина в подножието на връх Бузлуджа. Организатори са фондация “Проект Бузлуджа”, а каузата на фестивала е опазването и социализирането на сградата на бившия Дом-паметник на Българската комунистическа партия.

Тази сграда представлява огромен потенциал не само за региона, но и за цялата страна. Според нас може да бъде основна дестинация за България и може да развива както туризма, така и образованието, както културата, така и региона, каза по време на откриването основателя на фондацията арх. Дора Иванова. Убедени сме в това, тази сграда може да даде много, ако и позволим, посочи тя и отбеляза, че събитието събира обществена подкрепа и желание, защото от желанието зависи сградата на монумента да се опазва. Тя каза, че всеки посетител ще има възможност да научи пов

Симфоничният оркестър на БНР започва концерти с българска музика. Събитията ще са в първо студио на радиото,  първото е на 13 ноември, съобщават от БНР.

„Заливът Дромос“ от Ценко Минкин, Концерт за цигулка и оркестър от Веселин Стоянов и сюита „Време разделно“ от Георги Генков ще звучат под палката на Любомир Денев-син. Солист ще е Стоимен Пеев.

Симфоничната притча „Заливът Дромос“ от Ценко Минкин е създадена през юли 1997 г. по древна легенда, разказана на композитора от поета Христо Фотев: „В стари времена при залива Дромос живеели разбойници – наземни пирати. В бурно време те запалвали огромен огън – лъжлив фар, а подлъганите кораби се разбивали в крайбрежните скали. След бурята пиратите разделяли плячката и радостно та

Исторически обекти от България и чужбина оживяват в тематична изложба в Регионалната библиотека „Проф. Боян Пенев“ в Разград. Културната институция отбелязва Световния ден на туризма - 27  септември с тематична изложба, експонирана във фоайето на библиотеката. Във витрините са изложени материали от фонда на библиотеката, свързани с интересни туристически обекти в България и чужбина, съобщи главният библиотекар Мила Маринова. „Отделено е специално място на Разград и региона с древна и богата история, където в града и околностите могат да се видят исторически паметници от различни епохи - Римският град Абритус – там може да бъде усетен духа на Римската империя“, обясни Маринова. Тя посочи, че едно от най-посещаваните места в региона е историко-археологическият резерват „Сборяново“. Най-важният исторически паметник там е Свещарската гробница

Художникът Евгени Колев излага 21 живописни картини, рисувани през последните две години.

Откриването е на 24 октомври, съобщават от галерия „Астри“, домакин на изложбата до 15 ноември.

„За своите почти 70 години, Евгени Колев реализира десет самостоятелни изложби. И нито един творчески компромис. Към никого. Минавали са години – 8, 15, 5, 4 ..., преди да бъде извървян пътят и достигната онази лична, дълбоко терзаеща, но и мотивираща цел на художника, позволяваща му да изложи произведенията си пред очите ни. Тази десета изложба съдържа 21 картини, номерирани от художника и подредени в галерията, в хронологичен ред – така, както са били рисувани и извеждани в продължение на последните две години, в които ги е рисувал. Това за художника и за общия смисъл на изложбата е съществено“, коментира галер

Служебният министър на туризма Евтим Милошев откри международното изложение "Културен туризъм" във Велико Търново.

То се провежда за 19-и пореден път и в това издание ще се представят 10 държави и 30 български общини.

В приветствието си към присъстващите Милошев посочи, че туризмът е една изключително динамична и развиваща се част от икономиките на всички държави по света, но културния туризъм е нещо много специално. Той не е само търговска проява, а и преживяване, свързано с културно-историческото наследство, с цивилизационния потенциал на местата, които човек посещава.

Той подчерта, че Велико Търново неслучайно има статут на историческа и духовна столица на България. Според него градът, освен природните си дадености, има история и в един не толкова далечен ден той ще се сблъска със свръхтуризма като големите световни дестинации.

„Аз лично живях

Сойонг Юн е родена на 28 октомври 1984 г. в Сеул. Носителка е на награди от конкурсите „Йехуди Менухин“ (I награда), „Хенрик Виенявски“ (I награда) и сребърен медал от цигулковия конкурс в Индианаполис. Свирила като солист с Чешкия национален симфоничен оркестър, Пражката филхармония, Симфоничния оркестър на Билбао, Камерната филхармония – Бремен, оркестър „Елбфилхармони“ на Северно германското радио, Руския национален оркестър, Кралския филхармоничен оркестър, Камерния оркестър на Женева, Националния оркестър на Белгия, Симфоничния оркестър на Полското национално радио, Симфоничните оркестри на Берн и Трондхайм, оркестър „Солистите на Трондхайм“ и Камерния оркестър на Цюрих.

Базирана между Барселона и Сеул, Сойонг Юн учи в Националния университет по изкуствата в Южна Корея, в Кьолнския университет за музика и танци при Захар Брон и в Цюрихския университет по изкуствата.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Дилиана Перфанов с първа самостоятелна изложба
Виена отново е в ритъма на валса
„Предстоящо откриване“ - театър на сенките 35 години след падането на Берлинската стена
Художникът Ясен Григоров представя „Последна изложба, преди да стана световноизвестен“
Изложба, посветена на Димитър Пешев е показана в Израел
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Дилиана Перфанов с първа самостоятелна изложба
Тонът на времето
Портрет на Артюр Рембо, нарисуван от Пол Верлен, ще бъде продаден на търг
Цветни аспекти
В Кюстендилският театър ще представят пиеса, която не е поставяна в България
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.